ЦИК обяви кои депутати влизат в 49-ото Народно събрание

ЦИК обяви кои депутати влизат в 49-ото Народно събрание

Централната избирателна комисия (ЦИК) обяви имената на новите 240 депутати, които влизат в 49-ото Народно събрание.

В следващия парламент ще има представители на шест партии и коалиции – ГЕРБ-СДС, ПП-ДБ, Възраждане, ДПС, БСП и ИТН.

ГЕРБ-СДС получава 69 мандата. Това е с пет места повече от „Продължаваме Промяната – Демократична България”, която ще има общо 64 депутати. От „Възраждане” ще бъдат излъчени 37 народни представители. ДПС получава 36 мандата. Депутатите на БСП ще бъдат 23, а на „Има такъв народ” 11.

По-рано днес стана ясно, че председателят на партия „Има такъв народ“ Станислав Трифонов е подал заявление, с което се отказва да бъде народен представител в 49-ото Народно събрание, стана известно на днешното заседание на Централната избирателна комисия (ЦИК). Заявлението му е прието с 12 гласа „за“ и един „против“. Преди дни Асен Балтов от листата на ГЕРБ-СДС също се отказа от депутатското си място в 49-ия парламент.

Целия списък вижте ТУК.

Първи изборен район – Благоевградски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
1. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 102 Богдан Емилов Боцев
2. ГЕРБ-СДС
1 101 Росен Димитров Желязков
2 122 Стефан Апостолов Апостолов
3 103 Костадин Томов Стойков
4 104 Георги Иванов Георгиев
3. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 102 Цвета Валентинова Рангелова
4. ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 103 Станислав Иванов Богдански
12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ
1 101 Андрей Атанасов Гюров
2 102 Георги Йорданов Ганев
13. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Делян Славчев Пеевски
2 103 Елхан Мехмедов Кълков
Втори изборен район – Бургаски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
1. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Петър Георгиев Кънев
2. ГЕРБ-СДС
1 101 Жечо Дончев Станков
2 102 Любен Любенов Дилов
3 103 Галя Стоянова Желязкова
4 104 Андрей Стоянов Рунчев
3. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Цончо Томов Ганев
2 102 Борис Димитров Аладжов
4. ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Ивайло Ванев Вълчев
12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ
1 101 Константин Живков Бачийски
2 106 Димитър Георгиев Найденов
3 102 Даниела Стоянова Божинова
13. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Севим Исмаил Али
2 102 Ешереф Кязим Ешереф
3 103 Фатме Хасан Рамадан
Трети изборен район – Варненски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
1. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Борислав Гуцанов Гуцанов
2. ГЕРБ-СДС
1 101 Даниел Павлов Митов
2 103 Славена Димитрова Точева
3 102 Красен Кирилов Кралев
4 104 Павел Алексеев Христов
5 105 Бранимир Николаев Балачев
6 106 Медиха Енвер Мехмед-Хамза
3. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Костадин Тодоров Костадинов
2 102 Коста Георгиев Стоянов
3 103 Светослав Тодоров Тодоров
4. ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 102 Драгомир Стефанов Петров
12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ
1 101 Даниел Максим Лорер
2 107 Стела Димитрова Николова
3 102 Ивайло Христов Митковски
4 103 Калоян Тонев Икономов
13. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Филиз Хакъева Хюсменова
Четвърти изборен район – Великотърновски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
1. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 102 Валентина Иванова Димова
2. ГЕРБ-СДС
1 101 Костадин Георгиев Ангелов
2 103 Димитър Стойков Николов
3. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Станислав Добринов Стоянов
4. ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Андрей Иванов Чорбанов
12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ
1 101 Людмила Николаева Илиева
2 102 Йордан Ивов Терзийски
13. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Йордан Кирилов Цонев
Пети изборен район – Видински
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
2. ГЕРБ-СДС
1 101 Росица Любенова Кирова
3. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Валери Иванов Сираков
12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ
1 101 Любен Иванов Иванов
13. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Станислав Димитров Анастасов
Шести изборен район – Врачански
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
1. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Атанас Зафиров Зафиров
2. ГЕРБ-СДС
1 101 Красен Георгиев Кръстев
2 102 Мартин Николаев Харизанов
3. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Ивайло Василев Папов
12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ
1 101 Деница Димитрова Симеонова
13. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Цветан Иванов Енчев
Седми изборен район – Габровски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
1. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 102 Валери Христофоров Митов
2. ГЕРБ-СДС
1 101 Томислав Пейков Дончев
3. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Даниел Петров Петров
12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ
1 101 Явор Руменов Божанков
Осми изборен район – Добрички
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
1. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Мая Йорданова Димитрова
2. ГЕРБ-СДС
1 101 Деница Евгениева Сачева
3. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Константина Венциславова Петрова
12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ
1 101 Ивайло Николаев Мирчев
13. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Ертен Белгинова Анисова
Девети изборен район – Кърджалийски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
4. ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Цветан Иванов Предов
13. Движение за права и свободи – ДПС
1 102 Елван Бехчет Гюркаш
2 103 Байрам Юзкан Байрам
3 104 Адлен Шукри Шевкед
4 105 Павлин Павлов Кръстев
Десети изборен район – Кюстендилски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
2. ГЕРБ-СДС
1 101 Христо Богомилов Терзийски
2 104 Радослава Пламен Чеканска
3. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Димчо Димитров Димчев
12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ
1 101 Георги Николаев Стамов
Единадесети изборен район – Ловешки
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
1. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Ирена Тодорова Анастасова
2. ГЕРБ-СДС
1 101 Николай Нанков Нанков
3. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Николай Георгиев Дренчев
12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ
1 101 Искрен Цветославов Арабаджиев
Дванадесети изборен район – Монтана
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
2. ГЕРБ-СДС
1 101 Ирена Методиева Димова
3. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Петър Николаев Петров
12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ
1 101 Ванина Димитрова Вецина
13. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Димитър Иванов Аврамов
Тринадесети изборен район – Пазарджишки
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
1. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Драгомир Велков Стойнев
2. ГЕРБ-СДС
1 101 Екатерина Спасова Гечева-Захариева
2 104 Стефан Неделчев Мирев
3. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Стоян Николов Таслаков
12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ
1 101 Ивайло Валентинов Шотев
2 102 Петър Николаев Куленски
13. Движение за права и свободи – ДПС
1 102 Небие Исмет Кабак
2 103 Осман Акчай Мурадов
Четиринадесети изборен район – Пернишки
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
2. ГЕРБ-СДС
1 101 Георг Даниелов Георгиев
2 108 Христина Иванова Георгиева
3. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Димо Георгиев Дренчев
12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ
1 101 Бойко Илиев Рашков
Петнадесети изборен район – Плевенски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
1. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Румен Василев Гечев
2. ГЕРБ-СДС
1 101 Пламен Тачев Петров
2 102 Валери Пламенов Лачовски
3. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Ивелин Първанов Първанов
4. ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Тошко Йорданов Хаджитодоров
12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ
1 101 Радостин Петев Василев
2 103 Свилен Петров Трифонов
13. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Марио Киров Рангелов
Шестнадесети изборен район – Пловдив
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
1. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Иван Богомилов Петков
2. ГЕРБ-СДС
1 101 Бойко Методиев Борисов
2 102 Радомир Петров Чолаков
3 103 Десислава Цветанчова Трифонова
3. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Ангел Жеков Георгиев
2 102 Емил Янков Янков
4. ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Гроздан Спасов Караджов
12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ
1 101 Никола Георгиев Минчев
2 107 Манол Костадинов Пейков
3 102 Йордан Яворов Иванов
4 103 Христо Йорданов Даскалов
13. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Танер Мехмед Али
Седемнадесети изборен район – Пловдивски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
1. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Манол Трифонов Генов
2 102 Калин Танев Калапанков
2. ГЕРБ-СДС
1 101 Вежди Летиф Рашидов
2 104 Младен Николов Шишков
3 102 Иван Йовков Червенков
3. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 102 Кръстьо Стоянов Врачев
2 103 Димитър Валентинов Гюрев
4. ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Станислав Светозаров Балабанов
12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ
1 101 Росен Добрев Костурков
2 103 Стою Теодоров Стоев
13. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Рамадан Байрам Аталай
Осемнадесети изборен район – Разградски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
2. ГЕРБ-СДС
1 102 Гюнай Хюсмен Хюсмен
12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ
1 101 Антоанета Димитрова Цонева
13. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Ахмед Реджебов Ахмедов
2 102 Ихсан Халил Хаккъ
Деветнадесети изборен район – Русенски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
1. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Иван Валентинов Иванов
2. ГЕРБ-СДС
1 101 Десислава Вълчева Атанасова
2 102 Георги Николаев Кръстев
3. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Златан Стоянов Златанов
12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ
1 101 Мартин Димитров Димитров
2 105 Иван Белчев Белчев
13. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Ализан Нихат Яхова
Двадесети изборен район – Силистренски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
2. ГЕРБ-СДС
1 101 Ивелин Статев Иванов
12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ
1 101 Стоян Иванов Георгиев
13. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Джевдет Ибрям Чакъров
2 102 Гюнер Нихат Ахмед
Двадесет и първи изборен район – Сливенски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
1. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Деян Цанков Дечев
2. ГЕРБ-СДС
1 101 Десислава Жекова Танева
2 102 Мария Щерева Белова
3. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Климент Пламенов Шопов
12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ
1 101 Татяна Славова Султанова-Сивева
13. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Хатидже Мехмедова Георгиева
Двадесет и втори изборен район – Смолянски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
2. ГЕРБ-СДС
1 101 Красимир Митков Събев
12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ
1 101 Михал Григоров Камбарев
13. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Хайри Реджебов Садъков
2 102 Анджей Веселинов Джандев
Двадесет и трети изборен район – София
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
1. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Христо Танчев Проданов
2. ГЕРБ-СДС
1 101 Румен Димитров Христов
2 102 Александър Руменов Ненков
3 103 Николай Нидал Алгафари
4 104 Александър Койчев Иванов
5 105 Асен Георгиев Балтов
3. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 102 Иво Георгиев Русчев
2 103 Маргарита Атанасова Генчева
3 105 Ивайло Георгиев Чорбов
4. ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Павела Василева Митова
12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ
1 101 Кирил Петков Петков
2 109 Божидар Пламенов Божанов
3 102 Атанас Петров Атанасов
4 103 Настимир Ананиев Ананиев
5 104 Васил Христов Пандов
6 105 Надежда Георгиева Йорданова
7 106 Венко Николов Сабрутев
8 107 Васил Стефанов Стефанов
9 108 Кристина Николаева Петкова
Двадесет и четвърти изборен район – София
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
1. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Георги Страхилов Свиленски
2. ГЕРБ-СДС
1 101 Тома Любомиров Биков
2 102 Рая Назар Назарян
3 103 Евгения Бисерова Алексиева
4 104 Деница Пламенова Николова
3. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 105 Йордан Христов Тодоров
2 106 Виолета Радева Кърпачева
12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ
1 101 Христо Любомиров Иванов
2 102 Лена Здравкова Бориславова
3 103 Андрей Иванов Цеков
4 104 Петър Василев Кьосев
5 105 Стоян Александров Михалев
6 106 Нели Стойчева Димитрова
Двадесет и пети изборен район – София
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
1. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Корнелия Петрова Нинова
2. ГЕРБ-СДС
1 102 Христо Георгиев Гаджев
2 103 Анна Василева Александрова
3 104 Лъчезар Богомилов Иванов
4 105 Петър Николаев Николов
3. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 103 Деян Николаев Николов
2 105 Маргарита Иванова Махаева
3 106 Славчо Ангелов Крумов
4. ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Филип Маринов Станев
12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ
1 101 Христо Христов Петров
2 102 Владислав Панчев Панев
3 103 Калина Бориславова Константинова
4 104 Венеция Огнянова Нецова-Ангова
5 105 Елисавета Димитрова Белобрадова
Двадесет и шести изборен район – Софийски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
1. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Иван Ивайлов Ченчев
2. ГЕРБ-СДС
1 101 Младен Найденов Маринов
2 109 Валентин Мирчов Милушев
3 102 Марин Василев Маринов
3. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Александър Димитров Арангелов
12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ
1 101 Александър Димитров Симидчиев
2 102 Искрен Николаев Митев
13. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Петър Пандушев Чобанов
Двадесет и седми изборен район – Старозагорски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
1. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Георги Янчев Гьоков
2. ГЕРБ-СДС
1 101 Красимир Георгиев Вълчев
2 102 Маноил Минчев Манев
3 103 Илиана Петкова Жекова
3. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Искра Михайлова Михайлова
2 102 Даниел Станиславов Проданов
4. ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 102 Александър Николов Вълчев
12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ
1 101 Радослав Стефанов Рибарски
2 102 Атанас Владиславов Славов
13. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Халил Реджепов Летифов
2 102 Дженал Ниази Топалова-Яшар
Двадесет и осми изборен район – Търговищки
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
1. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 103 Йорданка Стефанова Георгиева
2. ГЕРБ-СДС
1 101 Теменужка Петрова Петкова
12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ
1 101 Илина Симеонова Мутафчиева
13. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Джейхан Хасанов Ибрямов
Двадесет и девети изборен район – Хасковски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
1. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 102 Смиляна Николова Нитова-Кръстева
2. ГЕРБ-СДС
1 101 Делян Александров Добрев
2 102 Георги Тенев Станков
3. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Георги Николаев Георгиев
12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ
1 101 Асен Васков Василев
2 103 Катя Максимова Панева
13. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Сезгин Юсеин Мехмед
2 102 Мюмюн Сали Мюмюн
Тридесети изборен район – Шуменски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
2. ГЕРБ-СДС
1 102 Илтер Бейзатов Садъков
2 103 Ралица Тодорова Ангелова
3. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Веселин Миленов Вешев
12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ
1 101 Николай Денков Денков
13. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Мустафа Сали Карадайъ
2 102 Хамид Бари Хамид
Тридесет и първи изборен район – Ямболски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия
1. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Кристиан Иванов Вигенин
2. ГЕРБ-СДС
1 101 Димитър Ангелов Иванов
3. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Никола Ангелов Димитров
12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ
1 101 Мирослав Николаев Иванов

Решението да се обнародва незабавно в „Държавен вестник”.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *